Povinné pojištění vozidla

Září 17, 2011 No Comments

Vaše auto můžete celkově pojistit dvěma různými pojištěními.Tím prvním je povinné ručení přehled.To je státem uzákoněné pojištění vozidel, které chrání před škodami způsobenými používáním automobilu.Druhé pojištění je tzv. havarijní pojištění.To je určeno k ochraně samotného automobilu.Díky své oblibě je pojištění vozidel v nabídce skoro každé pojišťovny.

Povinné ručení

Pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti z provozu  motorového vozidla je ze zákona povinen uzavřít každý majitel nebo spolumajitel tuzemského vozidla nebo šofér vozidla se zahraniční spz.Uzavřená pojištění kontroluje Česká kancelář pojišťoven, která pravidelně srovnává údaje z registru vozidel s registrem pojištěných automobilů, kam svá data dodávají všechny pojišťovny.Pokud své auto nepojistíte a vyjede s ním na veřejnou komunikaci, tak vám hrozí až čtyřiceti tisícová pokuta.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění není na rozdíl od povinného ručení nažízeno státem a je tedy jen na vás, zdali ho uzavřete.Tímto pojištěním chráníte sebe, pokud do vás někdo nabourá.Z tohoto pojištění jsou totiž propláceny škody na vašem automobilu.Tags: , , , , Pojištění vozidel

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.